nagrywanie wideo

Popularność podcastów w ostatnich czasach coraz bardziej rośnie. Pojawia się wielu nowych twórców, którzy wypowiadają się na najróżniejsze tematy od psychologi przez biznes aż do nauki języków obcych. Czy w związku z tym warto wykorzystać ten kanał przekazu do promocji firmy czy lepiej zainwestować w nagranie wideo? 

Spis treści

Czym jest podcast i dlaczego warto go nagrywać?

Podcast to forma publikacji dźwiękowej gdzie podcaster dzieli się swoją wiedzą. Podcasty wyróżnia również wcześniejszy czas nagrania i dostępność wszystkich audycji w internecie, gdzie możemy ich wysłuchać o dowolnej porze. Podcasty warto nagrywać z wielu powodów. Po pierwsze, jest to świetny sposób na podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jeśli masz coś wartościowego do powiedzenia, nagrywanie podcastu to łatwy sposób na dotarcie do dużej grupy odbiorców. Po drugie, podcasting jest stosunkowo niedrogi i łatwy do wykonania. Potrzebujesz jedynie mikrofonu oraz komputera z dostępem do internetu. Możesz nagrać swój podcast w dowolnym miejscu i czasie. Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu na zbudowanie swojej marki, czy po prostu chcesz podzielić się swoją pasją z innymi, nagrywanie podcastu jest do tego świetną opcją.

Sprawdź również nasz wpis – Co to jest podcast?

Dlaczego warto nagrywać wideo do promocji marki?

Wideo jest potężnym narzędziem marketingowym, które może pomóc w promocji Twojej firmy. W przeciwieństwie do mediów opartych na tekście, nagrywanie wideo pozwala na przekazanie zarówno wiadomości, jak i osobowości marki. Ciekawe tematycznie wideo może pomóc nawiązać kontakt z odbiorcami, zbudować zaufanie i zwiększyć rozpoznawalność marki. Chociaż wartość produkcyjna filmu nie musi być wysoka, ważne jest, aby upewnić się, że film ma odpowiednio napisany scenariusz, ciekawy dla odbiorców i przydatny z biznesowego punktu widzenia. Oczywiście powinien on być również profesjonalnie zmontowany. 

Ponadto, wideo jest bardzo łatwe do udostępnienia, dzięki czemu ma większe szanse na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Dzięki platformom społecznościowym, takim jak YouTube czy Instagram, tworzenie i rozpowszechnianie treści wideo marki jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Chociaż tworzenie materiałów wideo wymaga czasu i wysiłku, to zdecydowanie warto się za to zabrać aby osiągnąć oczekiwany efekt. 

Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, istnieje wiele firm zajmujących się produkcją wideo, które pomagają tworzyć wysokiej jakości wideo dla firm z różnych branż. Z odpowiednim przekazem wideo, możesz dotrzeć do większej publiczności i promować swój biznes bardziej efektywnie.

Podcast czy wideo co wybrać?

Jedno i drugie rozwiązanie ma wiele zalet. Podcasty są na pewno dobrym rozwiązaniem jeśli odbiorca jest w ciągłym ruchu. Słuchać podcasty można zarówno podczas wykonywania domowych obowiązków jak i prowadząc samochód. Jednak nagrania wideo pozwalają zmniejszyć dystans pomiędzy firmą a odbiorcą. Poprzez przekaz wideo firma staje się w oczach odbiorcy godna zaufania. Zwiększa się również świadomość obecności marki w internecie. Przekazy wideo dają także możliwość przekazania wizualnego dodatkowych informacji gdzie przy nagrywaniu podcastu ważna jest dokładność i zrozumiałość przekazu, tak aby odbiór był czytelny dla słuchaczy. 

Dobrą opcją jest połączenie przekazu tworząc wideo podcast, który będzie można zarówno wysłuchać jak i obejrzeć. Najczęściej występującą opcją przekazu są nagrania wypowiedzi w studiu lub wywiadów zdalnych. Połączenie obu opcji pomaga zdobyć jeszcze większe grono odbiorców i potencjalnych klientów firmy. 

5/5 - (2 votes)
Kategorie