polskie podcasty kryminalne

Podcasty cieszą się w ostatnim czasie nieprzemijającą sławą. Nic dziwnego. Twórcy ciągle wymyślają nowe, interesujące treści, których słuchać możemy właściwie w dowolnym miejscu i czasie. A jeśli do tego dojdzie jeszcze dreszczyk emocji i wciągająca fabuła, to sukces murowany. Tak właśnie naszą wyobraźnię pobudza podcast kryminalny.

Kiedy jeszcze uświadomimy sobie, że często opowiadane historie oparte są na faktach, przepadniemy całkowicie, z każdą minutą coraz bardziej czekając na rozwinięcie akcji. Jeśli do tej pory nie miałeś okazji ich posłuchać, przygotowaliśmy dla ciebie trzy propozycje, dzięki którym pokochasz polskie podcasty kryminalne.

Spis treści

Najlepsze polskie podcasty kryminalne (zestawienie subiektywne)

1.     Kryminatorium

Najbardziej znana i najszerzej komentowana produkcja Marcina Myszki. Zdecydowanie obowiązkowa pozycja wśród podcastów kryminalnych ale nie tylko. O popularności świadczą przede wszystkim liczby – na samym YouTube Kryminatorium subskrybuje prawie 250 tysięcy osób. Nic dziwnego. Marcin od 2018 roku, w każdy poniedziałek, przedstawia słuchaczom kolejną (rozwiązaną lub nie) wstrząsającą sprawę. Są to zarówno głośne, znane w całej Polsce i na świecie wydarzenia, jak i te, które odeszły już w zapomnienie.

Użyte w słuchowiskach efekty dźwiękowe nie tylko pobudzają wyobraźnie, ale także przyczyniają się do zwiększenia występujących wśród odbiorców dreszczy. Fani doceniają treści opublikowane przez Marcina Myszkę zarówno za efekty, jak i sam jego przyjemny głos. Godne podziwu jest też rzetelne, dokładne opisywanie każdej sprawy. To przecież godziny spędzone w bibliotekach i na przeszukiwaniu archiwów. W sieci autor nazywany jest nawet „gigantem polskiej sceny podcastowej”. Z tym stwierdzeniem trudno się nie zgodzić. Potrzebujecie czegoś więcej, żeby wcisnąć play?

Podcast kryminalny (albo podkast kryminalny, jeśli wolisz spolszczenia) Marcina znajdziesz m.in. na Spotify i YouTube.

2.     Piąte: nie zabijaj

Justyna Mazur również nie próżnuje, jeśli chodzi o podnoszenie adrenaliny i wywoływanie ciarek na całym ciele. Jej spokojny, łagodny głos dodaje każdej sprawie jeszcze więcej tajemniczości i grozy. Podcasty kryminalne są kierowane głównie do osób o mocnych nerwach i w tym przypadku nie jest inaczej. Wszystkie opisywane przez Justynę przypadki wydarzyły się naprawdę i aż trudno uwierzyć, że ktokolwiek, z zimną krwią, mógł popełnić takie zbrodnie. Jeśli ciekawi was to, jak w Polsce działali mordercy, gwałciciele i psychopaci, posłuchajcie Piąte: nie zabijaj. Za nocne koszmary i pobudzoną wyobraźnię nie bierzemy odpowiedzialności.

Jeśli chcecie, żeby Justyna opowiedziała wam o intrygach i zbrodniach, to znajdziecie ją np. na YouTube czy Spotify.

3.     Zabójcze opowieści

Ten polski podcast kryminalny grozę przynosi już w samej swojej nazwie. Ale to dla twórcy chleb powszedni – jako autor książek kryminalnych do perfekcji opanował wzbudzanie skrajnych emocji. Michał Larek udostępnia słuchaczom nie tylko szczegółowe opisy mrożących krew w żyłach historii, ale także krótkie opowieści w cyklu „Zabójcze ciekawostki”. Idealna opcja na to, żeby na kilkanaście minut przenieść się w mroczny, wypełniony trwogą świat.

Na kanale Zabójcze opowieści znajdziecie wiele niezwykłych rozmów z osobami bezpośrednio związanymi z głośnymi sprawami kryminalnymi. Wywiad z ojcem zaginionej w tajemniczych okolicznościach dziewczyny, której śmierć niedawno przewijała się na pierwszych stronach mediów w całej Polsce? A może z inspektorem zaangażowanym w śledztwo? Ten podcast kryminalny nie raz wprawi was w osłupienie. Ale zapewniamy, że warto.

Wszystkie odcinki, w których Michał przywołuje mroczne klimaty, znajdziecie na Spotify i YouTube.

Dlaczego podcast kryminalny jest dla ciebie?

Wstrząsające, przenikliwe, budzące grozę i wywołujące oburzenie. Właśnie takie są polskie podcasty kryminalne. Niezależenie od tego, którego posłuchacie, możecie liczyć na sporą dawkę emocji. Ze świadomością, że opisywane sprawy wydarzyły się naprawdę, trudno jest czasem wrócić do prawdziwego świata, kiedy już odcinek się skończy. Wtedy na szczęście można włączyć kolejny. Jeśli nie jesteś pewny, czy podcasty są dla ciebie, bo wydaje ci się, że poza dźwiękiem potrzebujesz także obrazu, to pomyśl o tym, że tu ten obraz tworzy twoja wyobraźnia. Jeśli wcześniej nie miałeś do czynienia z słuchowiskiem o mordercach, zaginięciach i psychopatach, to jeszcze nie wiesz, jak dużo możesz zobaczyć, kiedy tylko słuchasz.

Jeżeli interesuje Cię czym jest podcast, przejdź tutaj: https://www.podcasty.net/jak-nagrac-podcast/co-to-jest-podcast-podkast/

I jak, odważysz się?

5/5 - (2 votes)
Kategorie