podcasty podróżnicze

Nadeszły długie zimowe wieczory, a Ty marzysz o tym, by przenieść się chodź na chwilę w odległe, ciepłe kraje? A może planujesz właśnie podróż swojego życia i nie do końca wiesz, jak się za to zabrać? Z poradami i turystycznymi inspiracjami przybywają twórcy podcastów. Wybraliśmy kilka pozycji, dzięki którym sami czujemy, jakbyśmy właśnie zwiedzali świat.

Spis treści

Najlepsze podcasty podróżnicze

1. Busem przez świat

Czy ktoś jeszcze nie słyszał o Oli i Karolu Lewandowskich? To idealny przykład pary, która ze swojej pasji zrobiła sposób na życie. Jeśli zastanawiacie się, czy to w ogóle możliwe, żeby podróżować tanio, a nawet żyć z podróżowania, to koniecznie posłuchajcie odcinków Busem przez świat. Ola i Karol zaczęli od kupna pojazdu za 2000 zł, żeby zobaczyć trochę świata. Ich pomysł i pozytywna energia spodobały się fanom podróżowania. Z biegiem czasu zaczęli zarabiać na swoim blogu i pisać książki. Dzisiaj dzielą się z słuchaczami wiedzą o tym, gdzie warto pojechać i co zrobić, żeby nie wydać na to fortuny. Marzy Ci się podróż dookoła świata? Oni podpowiedzą, jak ją zorganizować. W drogę!

2. Dobra podróż

Pozycja dla tych, dla których podróże to przede wszystkim poznawanie historii innych kultur. Odcinki przepełnione wiedzą, ciekawostkami oraz przemyśleniami Kasi i Kuby, którzy razem podróżują od ponad dziesięciu lat. Ona – graficzka kochająca jazdę na rowerze (do tego stopnia, że przejechała do Stambułu przez Bałkany), on – nagradzany fotograf, dziennikarz, autor książki oraz wielu artykułów. Taka dwójka zdecydowanie ma wiele do opowiedzenia! I robią to doskonale w kolejnych odcinkach Dobrej podróży.  

3. Wolne ścieżki. Rozmowy na koniec dnia

Dziesięć odcinków to może niewiele, ale dziesięć odcinków przepełnionych inspirującymi rozmowami, to już zdecydowanie pozycja, której warto posłuchać! Wolne ścieżki to podcast dla miłośników slow life, podążania własną drogą, obcowania z naturą. Autorzy zakładali, że ma koić przed snem i faktycznie, odgłosy natury wpływają na słuchacza bardzo uspokajająco. Z drugiej strony, po przesłuchaniu tych inspirujących rozmów, zdecydowanie nie byliśmy w stanie zasnąć. To niezwykłe historie ludzi, którzy pokazują, że życie w zgodzie z naturą jest możliwe.

4. Jak NIE zwiedzać świata. Podcast by Andrzej Gliniak

Urokliwe miejsca, drinki z palemką? Tutaj tego nie znajdziecie. Andrzej Gliniak pokazuje miejsca, których historia nie jest kolorowa. Terroryzm, ludobójstwa, bieda, konflikty. Jak NIE zwiedzać świata to zaskakujące, otwierające oczy rozmowy, po których ten świat nie będzie już wyglądał tak samo. To zupełnie inna perspektywa podróżnicza. Przerażająca, szokująca i jednocześnie niezwykle ciekawa.

5. Foodtour.pl

Tej pozycji nie moglibyśmy sobie odpuścić. Jedzenie! Oto jedna z naszych największych pasji, którą wyjątkowo pielęgnujemy w każdym nowym miejscu. Tak samo, jak Kamil, który w swoim podcaście pragnie przybliżyć nam trochę smak każdego odwiedzonego kraju. Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego w Macedonii zupę je się na śniadanie i gdzie kiełbasę podają w wersji na słodko, to wszystkiego dowiesz się słuchając odcinków Foodtour.pl. Goście Kamila bardzo smacznie opowiadają o kulinarnych zwyczajach nawet najdalszych zakątków świata.

Podcasty podróżnicze – Spotify

Nasze top 5 to oczywiście tylko niewielka część tego, co możemy znaleźć w tematach podróżniczych. Na Spotify znajdziecie wiele audycji, na które również warto zwrócić uwagę, np. Podróż bez Paszportu, Brzmienie Świata z lotu Drozda, Kuluary Podróżnicze czy PrzygodowAnia.

Podcasty o podróżach – dlaczego warto ich słuchać?

Bo inspirują. Napędzają do działania. Sprawiają, że budzą się w nas marzenia o zobaczeniu chociaż części z tego świata, o którym nie mamy jeszcze zielonego pojęcia. Pokazują, że istnieje coś więcej, niż to, co znamy i że poznawanie tego może być niezapomnianą przygodą. Mamy nadzieję, że i Was zachęcą do tego, by w tę przygodę wyruszyć. 

5/5 - (3 votes)
Kategorie