podcast historyczny

Gdyby kilkanaście lat temu ktoś nam powiedział, że nauka historii może być rozrywką, na pewno byśmy nie uwierzyli. Większość z nas kojarzyła ją przecież ze szkolnymi lekcjami i grubymi podręcznikami. Ale dzisiaj musimy przyznać, że poznawanie historii jest niezwykle ciekawe. Zwłaszcza wtedy, kiedy przedstawiają ją… podcasty historyczne! 

Spis treści

Najlepsze podcasty historyczne Spotify

1. Historia Jakiej Nie Znacie 

Na początek podcast Cezarego Koryckiego, który założył, że ta historia, której uczono nas w szkole, nie zawierała najciekawszych faktów. Wyjątkowe postaci czy kontrowersyjne zagadnienia – wszystko to, czego do tej pory mogliście nie wiedzieć. Słyszeliście pogłoski, że mundury dla SS projektował Hugo Boss? W odcinkach Historii Jakiej Nie Znacie dowiecie się, czy to prawda. 

2. W mroku historii

Jeśli to właśnie te kontrowersyjne tematy przyciągają Waszą uwagę, to nie możecie pominąć podcastu Łukasza Włodarskiego. Skandale, legendy, tajemnice? To właśnie tutaj dowiecie się o nich najwięcej. Dreszczyk emocji gwarantowany, a do tego ogromna dawka wiedzy!

3. Ludzie, którzy zmienili świat

Wszyscy wiemy, że to właśnie ludzie tworzą historię. A o tych, którzy najbardziej się do tego przyczynili, opowiada Wiktor Hofman. Jak to się stało, że Neil Armstrong jako pierwszy człowiek wylądował na księżycu? Czy wiedzieliście, że Charlie Chaplin żył w ubóstwie? Odpowiedź na te i wiele więcej pytań znajdziecie w podcaście Ludzie, którzy zmienili świat. 

4. Historia dla dorosłych

To może teraz trochę faktów historycznych, ale… na wesoło? Historia dla dorosłych to podcast Radia RMF FM, w którym Tomasz Olbratowski, Przemysław Skowron i Jacek Tomkowicz gwarantują nam nie tylko naukę, ale także sporo śmiechu. Podpowiedzą kilka ciekawostek, którymi łatwo błysnąć w towarzystwie. 

5. Podcast historyczny

Dzieło Rafała Sadowskiego to prawdziwa gratka dla fanów historii. Przygotujcie się na długie popołudnia w jego towarzystwie, bo odcinki trwają nawet dwie lub trzy godziny. Mogłoby się wydawać, że to długo, ale zaufajcie nam – będziecie chcieli więcej. Jeśli chcecie posłuchać o Siedmiu Cudach Świata, pirackich przygodach albo życiu Juliusza Cezara, Rafał Sadowski zabierze Was do swojego świata. Ciekawego, odkrywczego i zaskakującego.

6. Podcast Wojenne Historie 

Te historie na pewno nie będą lekkie i zabawne. Ale wrażenie, jakie na Was zrobią, pozostanie na długo. Dla wszystkich, którzy już interesują się czasami wojny i dla tych, którzy dopiero się nimi zaciekawią. Obalone mity, odpowiedzi na trudne pytania i fascynująca wiedza – to wszystko dostaniecie po włączeniu Podcastu Wojenne Historie. 

7. Powojnie

Skoro mieliśmy czas wojny, to teraz kolej na Powojnie. Prowadzący co tydzień skupiają się na innych epizodach historycznych, które wydarzyły się po 1945 roku. Mówią o masakrze w Rwandzie, błyskawicznej wojnie izraelskiej czy absurdach komunizmu. Może Twoi dziadkowie jeszcze to pamiętają? Po przesłuchaniu podcastu będziesz mógł zaskoczyć ich wieloma ciekawymi faktami!

8. OSS. Okiem Służb Specjalnych

To dzieło dla tych, których fascynują tematy bezpieczeństwa, tajnych służb i zakonspirowanych organizacji. Piotr Herman opowiada o tym, czego do tej pory mogłeś nie wiedzieć. Teraz masz możliwość poznania tajemnic, które na pewno nie raz Cię zaskoczą. 

9. Gablotki

Muzea i sztuka? My jesteśmy na tak! A żeby dowiedzieć się więcej o dziełach i ich twórcach, warto zagłębić się w odcinkach podcastu Martyny Kliks. Nieoczywiste historie, które zmienią Wasze spojrzenie na historyczny i współczesny świat. I na eksponaty w muzealnych gablotach. 

10. Podcast Muzeum Historii Polski

A skoro już przy muzeach jesteśmy, to na koniec proponujemy Podcast Muzeum Historii Polski. Kolejny dowód na to, że historia jest ciekawa, zaskakująca i pełna zagadek. 

Najlepsze podcasty historyczne

Wybór nie był prosty i pewnie moglibyśmy wymienić jeszcze kilka tytułów. Polskie podcasty historyczne skradły nasze serca i Was również zachęcamy do poznania historii świata na nowo. Jesteśmy pewni, że odkryjecie fakty, o których nie mieliście pojęcia.

4.9/5 - (8 votes)
Kategorie