podcasty po angielsku

Czasy, w których nauka języka wiązała się z nudnymi zadaniami i stertami książek, już dawno minęły. Całe szczęście! Dzisiaj do opanowania słówek, zwrotów czy gramatyki, wystarczy aplikacja na smartfonie. Doskonałym sposobem na doskonalenie umiejętności językowych jest także słuchanie podcastów.

Spis treści

Najpopularniejsze podcasty do nauki angielskiego

Jest wiele produkcji skierowanych do osób, które chciałby łączyć przyjemne z pożytecznym i uczyć się języka w przystępny sposób. Przygotowaliśmy listę kilku najchętniej wybieranych podcastów do nauki angielskiego.

1. Kwadrans na angielski

Konkretna dawka języka przekazywana w… 15 minut! W tym przypadku nie będzie już wymówek, że nauka angielskiego to długie godziny spędzone w książkach. Ciekawie zrealizowana produkcja, zachęcająca do uczenia się wtedy, kiedy ma się na to dosłownie chwilę w ciągu dnia.

2. PoCudzeMovie

Angielski wyjęty z ulubionych kinowych i telewizyjnych produkcji? Tak właśnie Arlena Witt postanowiła przekonać swoich słuchaczy do nauki języka. I wyszło jej to całkiem dobrze, bo jej podcast cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. Ale nie ma się co dziwić – kiedy uczymy się angielskiego na podstawie tekstów Shreka albo Kevina, który na święta został sam w domu, przyswajanie zwrotów okazuje się zdecydowanie przyjemniejsze.

3. 6 Minute English

Kolejna opcja dla osób zapracowanych i zabieganych, które angielski znają już na poziomie średnio zaawansowanym. BBC stworzyło krótkie odcinki, podczas których zapominasz, po co właściwie ich słuchasz. No bo kto myślałby o nauce, kiedy słyszy o ciekawostkach z życia Agathy Christie lub o tym, że jednorożce znowu stały się modne? Słuchacze bardzo doceniają fakt, że na końcu odcinka powtórzone są nowe zwroty, które pojawiły się w rozmowie.

4. The English We Speak

To również produkcja BBC, skierowana do tych, którzy dążą do perfekcji w opanowaniu języka angielskiego. W prosty i przyjemny sposób przekazywane są idiomy, czyli charakterystyczne zwroty przyjęte w danym języku. Po polsku powiemy bułka z masłem, po angielsku – a piece of cake. Takie rzeczy zdecydowanie warto wiedzieć!

Podcasty po angielsku

Wiele osób mówi, że w przyswojeniu języka pomogło im oglądanie zagranicznych seriali bez lektora. W przypadku podcastów mamy taką samą metodę. I nie mówimy tu tylko o podcastach tworzonych specjalnie do nauki języka. Możesz puścić podcast w tle podczas wykonywania różnych czynności i słówka same będą wpadać do twojej głowy. Dobrym sposobem jest także notowanie niezrozumiałych słów i wyszukiwanie ich tłumaczenia. Usłyszysz zwrot, zapiszesz, później jeszcze sprawdzisz tłumaczenie – kiedy poświęcisz na nie tyle uwagi, na pewno zostanie w twojej głowie na dłużej. Dodatkowo podcasty to zazwyczaj ogromna dawka ciekawej, podanej w przyjemny sposób wiedzy – poza angielskimi zwrotami przyswoisz także wiele ciekawostek, posłuchasz o największych kryminalnych skandalach albo o ulubionym zespole. Podcast angielski może okazać się tak samo interesujący, jak ulubiona polska produkcja. To ty wybierasz, co będzie dla ciebie najprzyjemniejsze.

Oswajanie z językiem

Słuchanie podcastów po angielsku jest dobrą opcją nie tylko dla osób znających język na poziomie zaawansowanym, ale także dla początkujących. W taki sposób na pewno łatwo będzie zapoznać się ze specyfiką wymowy, oswoić z tym, że osoby biegle posługujące się językiem angielskim mówią zdecydowanie szybciej od nauczyciela, którego kojarzymy z kursu czy szkolnej ławki. Słuchanie podcastów po angielsku pozwala także na poznanie różnych akcentów. Nawet jeśli początkowo trudno jest nam cokolwiek zrozumieć, z biegiem czasu coraz łatwiej będzie wyłapać poznane już słówka i popularne zwroty. Takie wcześniejsze słuchanie osób anglojęzycznych pozwoli uniknąć zaskoczenia i stresu przy ewentualnej rozmowie na żywo.

Podcast – angielski przyjemnie opanowany

Jeśli szukasz sposobu, by pouczyć się angielskiego bez konieczności jego żmudnego powtarzania i wykonywania nudnych ćwiczeń, to właśnie znalazłeś rozwiązanie. Podcasty po angielsku, a także te stworzone specjalnie do nauki języka, mogą towarzyszyć ci na co dzień. Nawet nie zauważysz, kiedy będziesz w stanie samodzielnie prowadzić ciekawe rozmowy po angielsku na wysokim poziomie. You’ll see!

5/5 - (2 votes)
Kategorie