podkasty o związkach

Z przymrużeniem oka albo całkiem na serio – związkowych porad w podcastach znajdziesz mnóstwo. Wybraliśmy te najciekawsze i domyślamy się, że uleczyły już niejedno złamane serce.

Spis treści

Najlepsze podcasty o związkach

1. Ja i moje przyjaciółki idiotki

Joanna Okuniewska z przytupem weszła w podcastowy świat i cały czas utrzymuje w nim wysoką pozycję. Tu Okuniewska oraz Ja i moje przyjaciółki idiotki to jedne z najchętniej słuchanych podcastów na Spotify. Autorka była niejednokrotnie wyróżniana w kobiecych rankingach, m.in. w zestawieniu 100 kobiet roku 2020 magazynu Forbes Woman. Dzieło Ja i moje przyjaciółki idiotki, które tworzyła od 2019 do 2022 roku, jest idealną propozycją dla każdej z nas. Z dystansem, zabawnie, z historiami, pod którymi może podpisać się większość kobiet. Podcast spodobał się tak bardzo, że Okuniewska zdecydowała się na wydanie książki. Nic dziwnego, bo jej związkowe porady idealnie odnoszą się do codziennych problemów w relacjach damsko-męskich.

2. Psychologia, którą warto znać

Mirosław Brejwo, polecany już przez nas w zestawieniu najlepszych podcastów psychologicznych, w swoich odcinkach porusza także kwestie związków. Jeżeli chcesz wiedzieć jak zadbać o detale, które wpływają na wspólne życie, jak radzić sobie z rozstaniem lub co sprawia, że ludzie wchodzą w przepełnione przemocą relacje, posłuchaj głosu psychologa. Bardziej na serio, z dużą dawką wiedzy, merytorycznie i zarazem ciekawie. Odcinki Psychologii, którą warto znać, na pewno nie raz Cię zaskoczą.

3. O zmierzchu

Od emocji, przez sferę intymną, aż do kobiecego zdrowia. Psycholożka Marta Niedźwiecka porusza wszystkie tematy związane ze związkami. Mówi m.in. o osobach LGBT+, o traumie, o fetyszach i patchworkowych rodzinach. Jak sama przyznaje, w swoich publikacjach stara się łączyć „pozorne skrajności – świat umysłu i emocji, racjonalnej wiedzy i intuicyjnych wglądów”. Jako certyfikowana sex coach stara się edukować i zwiększać świadomość ludzkiej seksualności.

4. I do

Sekrety związku, tajniki skutecznej komunikacji, zarządzanie wspólnym budżetem – kto mógłby powiedzieć na ten temat więcej, niż małżeństwo z wieloletnim stażem? Być może ludzie, którzy małżeństwem byli, ale postanowili się rozstać i zostać przyjaciółmi. Chase Kosterlitz i Sarah Kosterlitz stworzyli podcast I do by pomóc innym nawiązywać zdrowe relacje, dbać o te, które już powstały i radzić sobie z pojawiającymi się problemami. Gośćmi odcinków są specjaliści oraz pary. Jeśli szukasz ciekawych sposobów na to, jak podtrzymać iskrę w związku, w tym podcaście na pewno je znajdziesz.

5. The Endless Honeymoon

Drugą ciekawą anglojęzyczną propozycję stworzyła para komików – Moshe Kasher i Natasha Leggero. To idealna opcja dla tych, którzy szukają lekkiego podejścia do związkowych tematów. Małżeństwo wykorzystuje swoje doświadczenia by udzielać rad każdemu, kto ich potrzebuje.

6. Tylko dla dorosłych

Jeremi Pedowicz mówi o tym, w jaki sposób komunikujemy przywiązanie, jak radzić sobie z odrzuceniem czy jak rozmawiać o intymnych fantazjach. Prezenter radia Chillizet wraz ze swoimi gośćmi porusza także kwestie zdrowotne, istotę profilaktyki czy zagrożeń związanych ze współżyciem. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak wygląda praca konsultantki scen intymnych albo czy każdy może być poliamorystą, posłuchaj odcinków przygotowanych przez Jeremiego. Ale pamiętaj – to podcast tylko dla dorosłych!

Podcasty o związkach to podcasty dla kobiet?

Zdecydowanie nie są to propozycje wyłącznie dla pań. Podcasty poruszające kwestie naszych relacji, miłości i współżycia są doskonałą opcją zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Dbanie o codzienne szczegóły, radzenie sobie z problemami i tworzenie szczęśliwej relacji to przecież temat dla każdego z nas. Jesteśmy przekonani, że te podcasty to prawdziwa kopalnia dobrych związkowych porad.

5/5 - (1 vote)
Kategorie