podcasty dla dzieci

Nie ma wątpliwości co do tego, że podcasty świetnie pobudzają naszą wyobraźnię. Czasami mamy wrażenie, jakbyśmy właśnie widzieli to, o czym opowiada autor odcinka. A kogo wyobraźnia zabiera w najdalsze zakątki nieskończonego świata? Oczywiście dzieci. Jeśli szukasz nowej rozrywki dla swojej pociechy, słuchanie podcastów na pewno sprawdzi się idealnie. 

Spis treści

Dlaczego warto włączyć podcasty dla dzieci?

Przede wszystkim dlatego, że to doskonała forma edukacji. Wiele podcastów to ogromna dawka wiedzy przekazana w ciekawy i łatwy do zrozumienia sposób. Dla każdego młodego odkrywcy, z którego ust ciągle wybrzmiewa “A dlaczego? Jak? Po co?” znajdzie się taki cykl odcinków, który uratuje Cię w odpowiadaniu na pytania, na które czasami przerastają wielu dorosłych.

Bajki dla dzieci – słuchowisko 

Ciekawostnik – podcast dla dzieci ciekawych świata i tych znudzonych też

Krzysztof Grabowski i Marta Szewczyk udowadniają, że na świecie nie ma zbyt trudnych pytań i wiedzą, jak zainteresować swoją odpowiedzią. Nawet tych znudzonych! Ten podcast to prawdziwa gratka dla tych dzieci, które chcą wiedzieć dosłownie wszystko. Dlaczego widzimy rogala na niebie? Gdzie bociany spędzają wakacje? Czy paleontolog odpoczywa na plaży? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w Ciekawostniku. 

Dzieciandia

Podcast dla dzieci, który tworzą dzieci? Brzmi dobrze! A nawet jeszcze lepiej, bo w odcinkach Dzieciandii bierze udział cała rodzina. Ciekawe rozmowy o tych bardziej i mniej poważnych sprawach. Radośnie, edukacyjnie, interesująco. Słuchanie tego podcastu to doskonała rozrywka – zarówno dla młodszych, jak i tych starszych. 

Historia Polski dla dzieci

Czy kiedykolwiek pomyślał/a byś, że z historii naszego kraju można zrobić podcast dla dzieci? Okazuje się, że można i to w bardzo ciekawy sposób. Piotr Borowski sprawia, że odległe czasy stają się bliższe, a trudne zagadnienia przychodzą z łatwością. Opowieści o  Żołnierzach Wyklętych, historii ubioru czy dziejach Gdańska z pewnością zainteresują całą rodzinę. Z podcastu Piotra każdy dowie się czegoś zaskakującego lub zrobi sobie przyjemną powtórkę wiedzy ze szkolnych czasów. 

Bajki do słuchania na dobranoc 

Soundsitive Kids – Bajki dla dzieci

Klasyki z dawnych lat, a może współczesne dzieła? Niezależnie od tego, co wybierzesz, Soundsitive Studio zaproponuje Ci idealną bajkę. Jesteśmy przekonani, że wciągnie się w nią nie tylko dziecko, ale i niejeden dorosły. Kto z nas nie wspomni czasami z sentymentem przygód Aladyna albo księżniczki, której przyszło spać na ziarnku grochu? Obok wielu lżejszych tytułów, których warto posłuchać przed snem, pojawiają się tu także bajki edukacyjne, poruszające np. temat rozwodu rodziców czy radzenia sobie z trudnymi uczuciami. 

Bajkowy podcast

Na wyciszenie i kolorowe sny – każdy odcinek podcastu Wojciecha Strózika doskonale sprawdzi się jako bajka na dobranoc. Tutaj także znajdziemy zarówno znane i doceniane przez lata dzieła literackie, jak i bohaterów z popularnych dziś produkcji. Jedno jest pewne – świat wyobraźni stoi przed dziećmi otworem.

Słuchowiska dla dzieci – idealna forma rozrywki 

Edukują, pobudzają wyobraźnię, pozytywnie wpływają na rozwój zarówno maluszków, jak i starszych dzieci. Dodatkowo są bezpieczniejsze od bajek oglądanych w telewizji – te mogą przecież wpływać na zaburzenia snu, pogorszenie nastroju czy zmniejszenie ochoty na aktywność fizyczną. Bajki do słuchania dla dzieci są doskonałą odskocznią od świata, w którym z każdej strony otaczają nas migające obrazki. Słuchowiska pozwalają na to, by dziecko tworzyło te wszystkie wizje w swojej głowie. Jesteśmy pewni, że powstają tam wspaniałe dzieła. 

5/5 - (2 votes)
Kategorie