podcasty o inwestowaniu

Pędzący świat, zmieniająca się sytuacja polityczna, pandemia – wszystkie te czynniki sprawiają, że wielu z nas coraz częściej zaczyna bardziej przyglądać się swoim finansom. Niektórzy zapewne zdecydują się na zainwestowanie zaoszczędzonych funduszy. Tylko jak to zrobić, jeśli na początku nie ma się o tym pojęcia? Z odpowiedzią kolejny raz przybywają podcasty! 

Spis treści

Polskie podcasty o inwestowaniu 

1. Ekonomicznie 

Zanim przystąpi się do inwestowania, warto lepiej poznać gospodarkę. A o niej, o związanych z nią nadziejach i czynnikach, które na nią wpływają, opowiadają Rafał Hirsch i Jarosław Kuźniar. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami i sytuacją ekonomiczną. Są tu pytania, na które często niełatwo znaleźć odpowiedź. Jeśli zastanawiasz się, czy dzięki sztucznej inteligencji ludzie stracą miejsca pracy, albo czy istnieje możliwość, że Stany Zjednoczone zbankrutują – włączaj Spotify i słuchaj Ekonomicznie.

2. Finanse Bardzo Osobiste

Światowa gospodarka to jedno, ale w inwestowaniu chodzi przecież także o zarządzanie własnymi pieniędzmi. O tym, jak to zrobić dobrze, rozsądnie i sensownie, opowiada ekonomista Marcin Iwuć – autor bloga oraz książki Finansowa Forteca. Zebrał wszystkie rady, które pomagają rozpocząć własną przygodę z inwestowaniem. Od rozsądnego zarządzania budżetem domowym przez spłacenie długów, aż po wzbogacenie się. Marcin pokazuje, że każdy może zadbać o swoje finanse. 

3. Finansowe Sensacje Tygodnia

Co aktualnie dzieje się na świecie i jak to wpływa na nasze finanse? Jak wprowadzane aktualnie zmiany w prawie, sytuacja polityczna i gospodarcza kształtuje zawartość naszego portfela? Czy warto kupić dzisiaj mieszkanie na kredyt? Na te i wiele innych pytań odpowiadają eksperci finansowi. Ogromna dawka wiedzy przekazana w kilka lub kilkadziesiąt minut w odcinkach Finansowych Sensacji Tygodnia

4. Nic za darmo 

Tomasz Jaroszek wyznaczył sobie niełatwe zadanie – tak mówić o ekonomii i finansach, żeby każdy mógł to zrozumieć. I całkiem dobrze mu to wychodzi! Podcast Nic za darmo to specjalistyczna wiedza przekazana w przyjemny sposób. Część odcinków to rozmowy ze znawcami nauk ekonomicznych oraz wielu innych dziedzin. Akcje, giełda, ekonomia behawioralna – te pojęcia już dłużej nie będą kryły żadnych tajemnic. 

5. 21% rocznie

Podcast Rafała Irzyńskiego i Pawła Biedrzyckiego to kompendium wiedzy o inwestowaniu. W złoto? W kryptowaluty? A może w spółki kosmiczne i branżę New Space? Po przesłuchaniu tych odcinków na pewno znajdziesz wiele sposobów na to, jak zwiększyć swoje dochody. Idealna propozycja dla tych, którzy chcą na poważnie zająć się inwestowaniem. 

Zagraniczne podcasty o inwestowaniu 

1. We Study Billionaires 

Uczyć się inwestowania na przykładzie najbogatszych ludzi świata i ich drogi do sukcesu? Na taki pomysł wpadli Stig Brodersen, Preston Pysh, William Green i Clay Finck. Pokazują rozwiązania, które już się sprawdziły i które mogą szybko prowadzić do sukcesu. Jeśli więc chcesz zacząć działać jak Bill Gates, posłuchaj We Study Billionaires. Te odcinki pobrano już sto milionów razy! 

2. My First Million

Komu z nas nie marzy się milion na koncie? Pewnie wszyscy znaleźliby sposób na jego wydanie. Najpierw trzeba jednak wymyślić, jak go zarobić. Z dawką pomysłów na biznes i trafione inwestycje, które mogą nas zbliżyć do celu, przybywają autorzy podcastu My First Million. Zapewniają, że będą to najlepsze treści, jakie usłyszycie. Warto sprawdzić, czy mają rację. 

Podcast o inwestowaniu – początek zarabiania pieniędzy

Kiedyś sterty grubych, niezrozumiałych książek, dzisiaj podcast włączony nawet w drodze do pracy. Dostęp do wiedzy przekazanej w łatwy i przyjemny sposób mamy już właściwie nieograniczony. Tylko od nas zależy to, jak go wykorzystamy. Być może któryś z wymienionych wyżej autorów zainspiruje Cię do zmiany spojrzenia na inwestycje i zachęci do pierwszego odważnego kroku? Jesteśmy pewni, że już zmienili życie wielu słuchaczy i odkryli w nich odnoszących sukcesy inwestorów. 

5/5 - (5 votes)
Kategorie